Brenda Drejtėsisė / Pjesa parė
sinopsis 
 • Brenda DrejtėsisėPjesa parė
  sinopsis 
 • Brenda DrejtėsisėPjesa dytė
  sinopsis 
 • Brenda DrejtėsisėToka e askujt
  sinopsis 
 • Brenda DrejtėsisėA Bitter Bite
  sinopsis 
 • Brenda DrejtėsisėRruga e drejtė
  sinopsis 
 • Brenda DrejtėsisėRrethi i ngushtė
  sinopsis 
 • Brenda DrejtėsisėZjarri
  sinopsis 
 • Brenda DrejtėsisėPėrmbytja
  sinopsis 
 • Brenda DrejtėsisėPrishja e kontratės
  sinopsis 
 • Brenda DrejtėsisėThe making of Inside Justice

PARATHËNIE

Themeluar në vitin 1982, Search for Common Ground punon për të transformuar mënyrën se si bota merret me konfliktet – ndaras nga qasjet kundërshtuese dhe drejt zgjidhjeve të problemeve në mënyrë bashkëpunuese. Ne punojmë më partnerë lokal për të gjetur masat e duhura për përforcimin e kapacitetit të shoqërive për të u marrë në mënyrë konstruktive me konfliktet: për të kuptuar dallimet dhe për të vepruar në pikat e përbashkëta.

Vazhdo leximin